Kiemelkedő versenyeredmény

Kiemelkedő versenyeredmény

2023. november 9-én a tiszaújvárosi Szent István Katolikus Általános Iskola által szervezett Szentírás felolvasó versenyen vettek részt diákjaink. A versenyt az Egri Főegyházmegye fenntartásában lévő katolikus általános iskolák felső tagozatos diákjai számára hirdették meg.
Egy, az Ószövetségből, szabadon választott részlet felolvasása volt az első feladat, majd a kötelező szöveg felolvasása következett, melyet a szervezők az Újszövetségből választottak. A kötelező szöveget a felolvasás előtt pár perccel kapták meg a tanulók.
Tanulóink az 5-6. osztályosok között versenyeztek. A zsűri kiemelte, hogy minden versenyző nagyon szép pontszámot kapott. Nagy létszámú mezőny gyűlt össze ebben a kategóriában, iskolánk diákjai is színvonalasan képviselték intézményünket.

A szöveghűség mellet fontos volt az értelmező olvasás is, ebben emelkedett ki egy diákunk, Varga Ábel 6. a osztályos tanuló, aki 1. helyezést ért el

Ugyanakkor

Kovács Lúcia 6. a
Szabó Dóra 5. a
Váradi Jázmin 6. a osztályos tanulókat is dicséret illeti kiváló helytállásukért

Mindenkire nagyon büszkék vagyunk!

Felkészítő pedagógus Kiss Vivien hittanár