Kerékpásos versenyeredmények


A Kerékpáros Iskola Kupa és a „Ki a mester kétkeréken” versenyek vármegyei döntője 2026

május 7. napján a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság Vármegyei Baleset-megelőzési Bizottsága által került megrendezésre, a több mint két évtizedes hagyományokkal rendelkező, a szabályos közlekedésre nevelést szolgáló két kerékpáros verseny, a Kerékpáros Iskola Kupa és a „Ki a mester kétkeréken” vármegyei döntője.

A Heves vármegyében működő öt kapitányság mindegyike delegált csapatokat (egy leány és egy fiú), azokat a diákokat, akik az iskolák közötti előzetes megmérettetéseken a legjobbaknak bizonyultak. A Füzesabonyi Rendőrkapitányságot a Széchenyi István Katolikus Általános Iskola és Óvoda négy tanulója képviselte.

A verseny az egri rutinpályán kezdődött, ahol egy koncentrációt, erőnlétet és felkészültséget igénylő ügyességi pályát kellett teljesíteni a diákoknak, természetesen minél kevesebb hibaponttal. Ezt követően a versenyzők átvonultak a KAV rutinpálya főépületébe, ahol kitöltötték a 25 kérdésből álló, komoly kihívást jelentő KRESZ feladatlapot.

Iskolánk diákjai kiemelkedően teljesítettek, hiszen két első és két második helyezéssel tértek haza.

 

A Széchenyisek eredményei a Kerékpáros Iskola Kupa verseny vármegyei döntőjében:

Fiú egyéni:

  1. hely: Varga Ábel 8.b

Leány egyéni:

  1. hely: Mezei Hanga 6.a 

 

A Széchenyisek eredményei a „Ki a mester két keréken” verseny vármegyei döntőjében:

Fiú egyéni:

  1. hely: Vasas Nimród 6.a 

Leány egyéni:

  1. hely: Váczi Anna 5.a 

 

Mezei Hanga és Varga Ábel eredményük alapján egy ingyenes, 5 napos, Balatonlellén megrendezésre kerülő táborban is részt vehetnek a nyár folyamán.