Állatvédelmi témahét iskolánkban

Állatvédelmi témahét iskolánkban

Az elmúlt tanévben iskolánk elnyerte az Állatbarát Általános Iskola címét, így nem volt kérdés, hogy idén is részt veszünk az Állatvédelmi témahéten. A diákoknak igyekeztünk változatos programokat biztosítani. Október 9-én alsós gyerekek vettek részt a poroszlói Ökocentrum „Hajnali állatgondozás” című programján, melynek célja a gyermekek szemléletformálása volt, kialakítva a belső motivációt a cselekvő állatvédelemre. A tanulóink az Ökocentrum állatgondozóival közösen, felügyeletük, irányításuk mellett, együtt látták el a szokásos napi teendőket ( etetés, itatás, almozás, takarítás ), így kerülhettek közvetlen kapcsolatba olyan állatokkal, mint kecskék, birkák, szamarak, nyuszik és a baromfi udvar lakói. A program 6:15-től 9:15-ig tartott, de a gyerekek nagyon élvezték az állatgondozás minden szépségét és nehézségét. Október 13-án a 4.b osztályos gyerekek megismerhették a dormándi Kasza-tanya működését, állatait. A tanyán a rengeteg juh és bárány mellett mangalicákkal, nyulakkal és baromfikkal is találkozhattak a gyerekek. Az alsós gyerekek közül néhányan százlábú és csigabiga flashmobbal hívták fel a figyelmet az állatvédelem fontosságára. A témahét során számos remek rajz és kézműves alkotás született a témában, ami megtekinthető volt az iskola aulájában. A hatodikos diákok Dr. Szűcs Antal állatorvossal közösen beszélgethettek a felelős állattartásról. A rendőrségtől Gál Roland érkezett a hetedikes tanulókhoz, hogy bűnmegelőzési, állatvédelmi témában tartson számukra figyelemfelkeltő előadást. Az Állatvédelmi Témahét oldaláról letölthető játékok sok gyermeknek okoztak örömet és számos osztály megtekintette az oldalra feltöltött filmeket is, ezek megbeszélése pedig érdekes programot jelentett számukra. Gyűjtést szerveztünk a mezőkövesdi Pamacs Alapítványnak. A miskolci Baráthegyi Kutyaiskolának már a tavalyi évben elkezdtük a jutalomfalat-, ill. tápadománygyűjtést. A kiképzők és kutyusaik november közepén érkeznek hozzánk.


A témahéten készült képek: